مطالعات عرفانی سی و سومین گام را برداشت... سی و سومین گام مطالعات عرفانی

 | تاریخ ارسال: 1400/10/29 | 
دکتر حسین حیدری مدیر مسئول مجله علمی مطالعات عرفانی از انتشار سی و سومین شماره مجله خبر داد و گفت: در این شماره، ۱۴ مقاله علمی از اعضای هیأت علمی، نویسندگان و محققانِ برجسته دانشگاه کاشان و سایر دانشگاه­ها و مراکز پژوهشی از سراسر کشور به چاپ رسیده است.
 عناوین مقالات این شماره عبارت است از: « اهمیت «تأکید» و روش‌های آن در ساخت‌اطلاعی گفتمان تعلیمی الانسان الکامل نسفی» ، « نقش فراست و شهود صوفیانۀ مولوی در تکوین اشعار مثنوی و دیوان شمس» ، «بازشناسی انواع دعا و کارکرد آن در رویارویی با شرور با تأکید بر آرای ابن‌عربی» ، «تحلیل نشانه‌ معناشناختی مکان نمادین در داستان دقوقی از مثنوی» ، «زن در اندیشۀ موسی دلئون و یاکوب بومه» ، «معادشناسی عرفانی در مرصاد العباد با رویکرد معناشناسی» ، «بررسی و تحلیل ابعاد معرفتی فراست در ادب عرفانی» ، از جمله جستارهایی چاپ شده در واپسین شماره نشریه است.
ایشان افزود: «مقالات ارزش جانوران در نگاه صوفیان» ، نگاه به زهد در غزلیات عطار نیشابوری» ، «تبارشناسی تجارب عرفانی در المواقف و المخاطبات عبدالجبار نفّری» ، «بررسی انحصار طریقت و اقرب الطرق بودن در سلسلۀ نعمت‌اللهیه گنابادی» ، «تأثیرگذارترین صوفیان و مهم‌ترین موضوعات عرفانیِ سدۀ دوم تا چهارم هجری» ، «تأثیر نجم رازی بر اندیشه‌های عرفانی ملاصدرا» ، «تبیین رابطۀ پیر و مرید در اسرار التوحید به‌مثابۀ همتایی برای بازی هرمنوتیکی در جهت رهایی از سوژه‌محوری»، در زمره عناوین مقالات این شماره است.
دسترسی به این مقاله­ ها برای عموم کاربران وب­سایت این نشریه رایگان بوده و علاقه­ مندان می ­توانند با مراجعه به بخش آرشیو مقالات متن کامل مقاله­ های مورد نظر خود را در قالب pdf دریافت نمایند. این مجله به آدرس http://s-erfani.kashanu.ac.ir قابل دسترس همگان است،
دکتر حیدری اظهار داشت: این مجله آغوش گشاده مقالات تحقیقی پژوهندگان در زمینه تخصصی عرفان پژوهی در همه ادیان و سنت هاست .
علاقه ­مندان به چاپ مقاله خود در این مجله، لازم است با ثبت­ نام در این وب­سایت مقاله خود را از طریق سامانه نشریه ارسال نمایند.
این نشریه از تاریخ ۱۳۸۸/۱۱/۰۱ دارای رتبه علمی-پژوهشی (وزارت علوم) می‌باشد.
این نشریه در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (WWW.ISC.gov.ir) ، در بانک اطلاعات نشریات کشور (WWW.magiran.com)، پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهیWWW.SID.ir) ) ، پرتال جامع علوم انسانی (http://ensani.ir/fa) و نور مگز (https://www.noormags.ir) نمایه می‌شود.CAPTCHA
دفعات مشاهده: 828 بار   |   دفعات چاپ: 192 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله مطالعات عرفانی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | MYSTICISM STUDIES

Designed & Developed by : Yektaweb